Страхова компанія виплатила своєму страхувальнику страхове відшкодування за договором КАСКО за пошкоджений в результаті ДТП автомобіль.
Будь-яких підстав для відмови в виплаті страховик не знайшов… А в наступному звернувся в порядку регресу з позовом про стягнення виплаченої суми страхового відшкодування до водія цього автомобіля, який був визнаний винним у ДТП. Наголошуємо, що цей водій керував автомобілем на законних підставах та зазначений в договорі КАСКО як особа, яка має право керувати застрахованим автомобілем.
У даному випадку ситуація була взагалі абсурдною, оскільки водій застрахованого автомобіля є його співвласником (як особа, яка проживає зі страхувальником однією сім’єю).
Фактично в цьому випадку страхова компанія, виплативши страхове відшкодування по договору КАСКО страхувальнику (одному зі співвласників), намагалася відшкодувати свої збитки за рахунок водія застрахованого автомобіля (іншого співвласника). При цьому страховик посилався на норми ст. 993 Цивільного кодексу України (надалі – ЦК України) та ст. 27 Закону України "Про страхування" щодо переходу до страховика права вимоги до винної особи.
Спробуємо розібратися, чи є для цього підставиЗЫ: 3.14здец, семья сама себе выплатила страховку. А страховые платежи успешно скушала страховая компания
