Одразу двоє сумчан стали чемпіонами України з автоспорту

За результатами п’яти етапів Чемпіонату України 2016 року з автоспорту у дисципліні «Драг Рейсинг» чемпіонами України 2016 року стали сумчани Сергій Соловченко в класі «PRO RWD» та Олеся Лиса в класі «STREET RWD».

Одразу двоє сумчан стали чемпіонами України з автоспорту

Сумським спортсменам вдалося перемогти серед більше ніж 110 пілотів зі всієї України. Протягом п’яти  етапів, що проходили у Конотопі, Полтаві, Черкасах, Чернігові та фінал – у  Запоріжжі, вони здобули максимальну кількість очок і стали кращими. Загалом сумчани вибороли перемогу у 2 з 6 існуючих у чемпіонаті класів.  При цьому спортсмени виконали всі вимоги для отримання звання «майстра спорту з автомобільного спорту».

Олеся Лиса стала першою в Україні дівчиною , що здобула звання майстер спорту у драгрейсингу. При цьому вона займається автоспортом не так давно – з 2012 року. У класі, де виступала Олеся, боротьба точилася до останнього етапу. Достатньо сказати, що підсумкова перевага чемпіонки над другим місцем склала усього 2 очка.

Як зазначив голова Федерації автоспорту Сумщини Вадим Лисий, одна зі складових її перемоги – психологічна стійкість. А чоловіки-суперники дуже не хотіли програвати саме дівчині, через це нервували і припускалися помилок.

«Наступного року ми очікуємо від Олесі значних досягнень, - зазначив суддя другої категорії Автомобільної Федерації України Денис Курбатов. ­– Уже зараз на нас чекають Білорусь, Литва, Польща, Угорщина. Ну і будемо прагнути піднятися на подіум наступного національного чемпіонату».

Запорука ж перемоги іншого сумського чемпіона – Сергія Соловченка – полягає у довгій кропіткій роботі над автомобілем. Його проект «ZAZ GTR» нараховує уже 9 років. І зараз автомобіль, перероблений із «горбатого» запорожця, має близько 1500 кінських сил! Колишній професійний автослюсар, Сергій розпочав роботу над своїм проектом у 2007 році, а вперше вийшовши на старт у 2009 році одразу ж переміг у своєму класі.

Загалом 2016 рік для  Федерації автоспорту Сумщини був непередбачуваним. Довгий час, враховуючи політичну та економічну ситуації в нашій країні, спортсмени не мали можливості проводити в нашій області змагання національного рівня. Проте  саме цього року феєричний виступ наших спортсменів дав можливість знову заговорити про Суми як про місто чемпіонів.

Діяльність спортивної організації не обмежується тільки змаганнями: члени Федерації автоспорту Сумщини та Автомобільної федерації України інструктують і навчають представників Національної поліції в Сумській області щодо екстремального керування автомобілем і водійської майстерності. Щорічно, в день автомобіліста України, автомобілісти Сумської області проводять благодійну акцію «Автомобілісти – дітям», яка в 2016 році відбудеться вдесяте. «Запрошуємо всіх приєднатися до нас і відкрити для дітей-сиріт таємницю під назвою «автомобіль». І, можливо, вже зовсім скоро на п’єдесталі переможців пролунають нові імена підростаючого покоління Сумщини», – сказав Вадим Лисий.

Джерело: The Sumy Post