Nissan відкликає 80 000 автомобілів Pathfinder

Кампанію можна вважати досить великою, оскільки під неї підпадають не менше 80 000 автомобілів. Всі вони належать до останнього покоління і відносяться до 2013-2014 модельних років. Несправність полягає в тому, що робота стоп-сигналів може бути ніяк не пов’язана з тим, натискає водій на педаль гальма чи ні.

Nissan відкликає 80 000 автомобілів Pathfinder

Внутрішня експертиза встановила, що при виробництві автомобілів були допущені технологічні порушення. Іншими словами, вимикач стоп-сигналів встановили неправильно ще при складанні. На практиці дефект може виразитися в тому, що стоп-сигнали спрацюють, але не згаснуть після того, як водій відпустить педаль гальма. Крім того, вони можуть включитися довільно і не згаснути.

Nissan відкликає 80 000 автомобілів Pathfinder

Автовиробник визнає в цьому дефекті відразу кілька небезпечних моментів. По-перше, водії наступних позаду автомобілів не зможуть визначити, коли Pathfinder з дефектними стоп-сигналами дійсно гальмує, що підвищує ризик виникнення аварії. По-друге, вимикач стоп-сигналів пов’язаний з блокуванням селектора АКПП, і в даному випадку, дозволить водієві покинути автомобіль, навіть якщо селектор чи не знаходиться в положенні «паркінг». Це підвищує ризик аварії іншого роду — автомобіль може покотитись з місця, де залишено власником.

У будь-якому випадку, експлуатація автомобілів з непрацюючими або працюють некоректно стоп-сигналами заборонена, тому Nissan поспішає з проведенням даного відкликання.

Немає точних даних про те, наскільки широко проявив себе даний дефект, а також про те, чи став він причиною виникнення аварій або отримання травм. Відкликання торкнеться північноамериканського ринку, але аналогічні кроки, ймовірно, незабаром послідують і на інших ринках.