"Верховная Рада хочет еще ниже «нагнуть» водителей"

Темы связанные с законностью и страхованием

"Верховная Рада хочет еще ниже «нагнуть» водителей"

Сообщение G-Man » 20.11.2009 22:19

появилось на http://roadcontrol.org.ua . где то уже обсуждали о эвакуации. а вот о "нелегальной перевозке" и изъятия прав за пьянку по-моему не было
Спустя ровно год, после введения новых штрафов за нарушение ПДД, власть решила еще больше ужесточить ответственность автомобилистов.


Народный депутат Геннадий Москаль (кореш Юрия Луценко) разработал законопроект "О внесении изменений, в некоторые законодательные акты, касательно повышения безопасность дорожного движения".

Но как выяснилось, речь там идет далеко не о безопасности на дорогах, а скорее об увеличении возможностей собирать дань с украинских водителей.

В первую очередь проектом предлагается уменьшить допустимое превышение скорости с 20 км\час до 10 км\час. Таким образом, в населенных пунктах инспектора получают право штрафовать водителей уже при отметке в 71 км\час. Очевидно, что это приведет к гигантскому росту постановлений. Следовательно, увеличатся поступления в бюджет и карманы ГАИшников.

Кроме этого за вождение в нетрезвом состоянии, предлагается сразу лишать прав, исключая возможность наложить наказание в виде штрафа. Минимальный срок лишения – 1 год, а максимальный – 10 лет.

Обычному гражданину может показаться, что депутат таким образом заботиться о населении, пытаясь лишить прав всех тех, кто посмел сесть за руль под градусом. Однако тут преследуются совсем иные цели.

Дело в том, что сегодня за «пьянку» можно отделаться штрафом и продолжить дальше пользоваться автомобилем. Потому ГАИшники не могут устанавливать цены за решение вопроса больше тех цифр, что прописаны в КУпАП. Так согласно ст.130 минимальный штраф ровняется примерно $320. Получается, инспектор может потребовать у водителя примерно 200-250 долларов, а за такие деньги ГАИшники жить не привыкли.

В случае принятия законопроекта, а следовательно появления прямой угрозы остаться без прав, взятки вырастут как минимум до 500-1000 у.е. Кроме этого увеличатся и факты «разводов», ведь у многих инспекторов появится стимул идти на риск ради хороших денег.

Естественно, что наряду с этими новшествами не предлагается усилить ответственность сотрудников милиции и медучреждений за фальсификацию материалов при освидетельствовании водителей.

Далее еще интересней. Согласно действующему законодательству, в случае если номерной знак отвалился, запачкался или перегорела освещающая его лампочка, а также нет талона ТО, водительских прав, техпаспорта и полиса ГО, то инспектор ГАИ может заблокировать ваш автомобиль. А если он существенно мешает дорожному движению – то погрузить его на эвакуатор и отправить на штрафплощадку. При этом водитель имеет право сделать все для возвращения машины на постоянное место дислокации.

В случае если же автомобиль все-таки доставили на штрафплощадку, то гражданин через три дня может бесплатно забрать свое транспортное средство.

Однако, народный избранник Геннадий Москаль посчитал такую статью Закона слишком лояльной для водителей. В своем законопроекте депутат предлагает убрать слова «существенно мешает дорожному движению» чем предоставить инспектору исключительное право решать, что делать с вашим авто – либо блокировать, либо грузить на эвакуатор.

При этом, добавляется формулировка, что вашу машину могут задержать на срок до трех месяцев, хотя на сегодня этот срок равняется трем дням. Видимо штрафплощадкам, которые находятся под крышей чиновников из МВД, не хватает денег, а потому они попросили пролоббировать введение нормы, чтобы машины можно было задерживать как можно дольше, с целью выбить больше денег за хранение, хотя согласно закону, автомобили должны возвращать бесплатно.

Помимо этого, в статью добавляется норма, что ГАИ имеет право конфисковать автомобиль, в случае ведения хозяйственной деятельности без государственной регистрации субъекта хозяйствования.

На практике это означает, что если вы, например, везете в своем автомобиле пассажиров, то инспектор ГАИ может посчитать, что вы занимаетесь бизнесом, а если нет лицензии – то «страж порядка» вызовет эвакуатор и конфискует ваше транспортное средство на срок до трех месяцев. Такая же участь может постигнуть и тех, кто например, везет картошку со своего огорода или перевозит на дачу стройматериалы.

Также Москаль решил внести изменения в ст. 307 КУпАП и добавить обязанность водителя … принести в ГАИ квитанцию об уплате штрафа! На сегодняшний день выяснять этот вопрос должны сами госавтоинспекторы.

Таким образом, в Верховной Раде как впрочем, и в МВД считают водителей за быдло, которое можно доить, а в ответ оно будет соглашаться, и отдавать последние деньги.

Но мы смеем огорчить «высокоуважаемых» чиновников. У украинского народа уже практически наступила точка кипения.

Многие граждане уже сегодня хотят выходить на улицы и громить государственные здания. Принятие этого законопроекта будет отличным поводом для населения, вынести из кабинетов всяких Москалей, Луценков, Коломийцев и прочих отечественных деятелей. Например из них можно сделать прекрасные новогодние игрушки, которые отлично украсят главную елку страны.
Аватара пользователя
G-Man
Шкодавод
Шкодавод
 
Сообщeния: 1905
Зарегистрирован: 22.07.2008 15:58
Откуда: Сумы
Автомобиль: билявка фаба
Имя: Жека
Благодарил (а): 246 раз.
Поблагодарили: 231 раз.

Re: "Верховная Рада хочет еще ниже «нагнуть» водителей"

Сообщение G-Man » 20.11.2009 22:20

текст постанови
Проект
вноситься народним депутатом України
Москалем Г.Г.


З А К О Н У К Р А Ї Н И


Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення безпеки дорожнього руху


Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. До Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР, 1984, додаток до № 51, ст. 1122) такі зміни:

1) у абзаці першому частини першої статті 122:
слово «двадцять» замінити словом «десять»;
після слів «частини доріг» доповнити словами «початку руху, зміни напрямку руху»;

2) абзац перший статті 124 доповнити словами «або спричинило потерпілому легкої тяжкості тілесне ушкодження»;

3) у статті 130:
абзац другий частини першої викласти у такій редакції:
«тягнуть за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, і на інших осіб - накладення штрафу від ста п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб»;
в абзаці другому частини другої:
слово «трьох» замінити словом «п‘яти»;
слова «або громадські роботи на строк від п'ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб» виключити;
в абзаці другому частини третьої слова «до десяти» замінити словом «десять»;

4) абзац перший частини другої статті 140 доповнити словами «розміщення у смугах відводу автомобільних доріг або червоних лініях вулиць та доріг пересувних торгових пунктів, а також місць торгівлі та надання послуг»;

5) в абзаці другому пункту 1 частини першої статті 255 слово та цифри «стаття 122-2» замінити словом та цифрами «статті 122-2, 122-4, 122-5»;

6) у статті 265-2:
частину першу викласти у такій редакції:
«У разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою, другою, третьою, п'ятою і шостою статті 121, статтями 121-1, 126, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130, статтею 132-1, частинами першою, другою статті 164, статтею 206-1 цього Кодексу, працівник Державної автомобільної інспекції тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, в тому числі за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.»;
у частині третій слова «але не більше трьох днів» замінити словами «у разі, якщо адміністративне стягнення відповідної статті цього Кодексу передбачає оплатне вилучення чи конфіскацію транспортного засобу, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, але не більше ніж на три місяці»;

7) частину третю статті 307 доповнити таким реченням: «Відомості про сплату штрафу в строк, передбачений частиною першою цієї статті, надаються особою, на яку накладено відповідне адміністративне стягнення до органу (посадової особи), який виніс постанову.».

2. Частини другу – третю статті 16 Закону України „Про рекламу” (Відомості Верховної Ради, 2004, № 8, ст.62) викласти у такій редакції:
«2. Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:
рекламоносії повинні розміщуватися за межами тротуарів або узбіч, але не ближче 10 метрів від краю проїжджої частини вулиць і доріг;
наземні рекламоносії, розташовані збоку від дороги, повинні мати прозору конструкцію заввишки не менше 1,5 метра від поверхні землі;
опори наземної зовнішньої реклами, що розташована вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертаючими матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі;
розташування рекламоносіїв не повинно перешкоджати сприйняттю технічних засобів організації дорожнього руху;
фундамент рекламоносія має бути на одному рівні з поверхнею землі;
рекламоносії можуть розміщуватися на опорах вуличного освітлення і над проїжджою частиною вулиць і доріг з дотриманням вимог техніки безпеки і забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок маршрутних транспортних засобів, а також за умови, що така реклама не повторює (імітує) зображення дорожніх і вказівних знаків;
нижній край рекламоносія над проїжджою частиною дороги повинен знаходитися на висоті не менше 5 метрів від поверхні проїжджої частини;
освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків.
3. Забороняється встановлювати рекламоносії в одному перетині з дорожніми знаками і світлофорними об'єктами.
Забороняється розміщувати рекламоносії:
на тротуарах, пішохідних доріжках і алеях, штучних спорудах;
ближче 50 метрів до перехресть вулиць і пішохідних переходів;
ближче 150 метрів до перехресть, шляхопроводів, мостів на автомобільних дорогах спільного користування;
на зупинці маршрутних транспортних засобів ближче 20 метрів в межах видимості в обидві сторони тротуару від встановленого дорожнього знаку, що позначає зупинку (окрім кіосків для продажу проїзних квитків);
ближче 100 метрів від залізничних переїздів.».

3. Частину шосту статті 6 Закону України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” (Відомості Верховної Ради, 2007, № 9, ст.68) доповнити новим реченням такого змісту:
«У разі вибраковування транспортних засобів та зняття їх з обліку (державної реєстрації) внаслідок неможливості подальшої експлуатації сплата податку не здійснюється.».

4. Статтю 2 Закону України „Про міліцію” (Відомості Верховної Ради, 1991, № 4, ст. 20) після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
«державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту;».

ІІ. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України: у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.


Голова Верховної Ради України В.Литвин
Аватара пользователя
G-Man
Шкодавод
Шкодавод
 
Сообщeния: 1905
Зарегистрирован: 22.07.2008 15:58
Откуда: Сумы
Автомобиль: билявка фаба
Имя: Жека
Благодарил (а): 246 раз.
Поблагодарили: 231 раз.

Re: "Верховная Рада хочет еще ниже «нагнуть» водителей"

Сообщение G-Man » 20.11.2009 22:30

Стаття 122. Перевищення водіями транспортних засобів
встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на
заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та
порушення інших правил дорожнього руху

Перевищення водіями транспортних засобів встановлених
обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять
кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки
проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування
транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних
переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих
пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для
транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними
доріжками, - ....

1) у абзаці першому частини першої статті 122:
слово «двадцять» замінити словом «десять»;
після слів «частини доріг» доповнити словами «початку руху, зміни напрямку руху»;

Стаття 124. Порушення правил дорожнього руху, що спричинило
пошкодження транспортних засобів, вантажу,
автомобільних доріг, вулиць, залізничних
переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна

Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху,
що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу,
автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх
споруд чи іншого майна, -

тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти
п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення
права керування транспортними засобами на строк від шести місяців
до одного року.

2) абзац перший статті 124 доповнити словами «або спричинило потерпілому легкої тяжкості тілесне ушкодження»;

3) у статті 130:
абзац другий частини першої викласти у такій редакції:
«тягнуть за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, і на інших осіб - накладення штрафу від ста п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб»;
в абзаці другому частини другої:
слово «трьох» замінити словом «п‘яти»;
слова «або громадські роботи на строк від п'ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб» виключити;
в абзаці другому частини третьої слова «до десяти» замінити словом «десять»;

тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від ста
п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
або позбавлення права керування транспортними засобами на строк
від одного до двох років, або громадські роботи на строк від
сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк
від семи до десяти діб і на інших осіб - накладення штрафу від ста
п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або
адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.


Продолжать? или каждый сам посмотрит? http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... g=80731-10
Аватара пользователя
G-Man
Шкодавод
Шкодавод
 
Сообщeния: 1905
Зарегистрирован: 22.07.2008 15:58
Откуда: Сумы
Автомобиль: билявка фаба
Имя: Жека
Благодарил (а): 246 раз.
Поблагодарили: 231 раз.


Вернуться в Автозакон



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0